02 12 2011

Spawn: Malebolgia Dosyası

SPAWN ÖZEL HAFTASI' KASIM 2011

Malebolgia, adını Dante’ nin İlahi Komedya' sındaki "Malebolge" isimli, cehennemin 8. katında, dolandırıcılık yapanların cezalandırıldığı hendeklerden alır. Kendisi Spawn’ın eski efendisi ve cehennemin en büyük lordlarından birisidir.

İncil’deki Satan ( Şeytan ) ın bir eşi olması düşünülerek yaratılan Malebolgia, Spawn’ın dünyaya getirilmesinden sorumludur. Hikayede sonradan belli olduğu üzere, cehennemdeki pek çok hükmediciden birisi olan Malebolgia, 8. cehennem katmanının hükümdarı olup yaklaşık 70.000 yıldır ortalıktadır ve cennet ile Tanrı' ya karşı verdiği savaşa bir ordu hazırlama çabasındadır. Kendisinin cehennemin diğer katmanlarının efendileriyle sürekli bir savaş halinde olduğu bilinmektedir.

ÖLÜMÜ

Malebolgia, 100. sayıda Spawn tarafından öldürüldü. Urizen’ in Malebolgia tarafından serbest bırakıldığını öğrenen Spawn, Angela ile birlikte cehenneme geçti. Angela savaşta Malebolgia’ nın karnını deşerek ona ölümcül bir yara verse de, Malebolgia’ nın kendi mızrağını ona geri fırlatması ile hayatını kaybetti. Bunun üzerine deliye dönen Spawn, Angela’ nın kılıcını alarak Malebolgia’ nın başını kesti.

Malebolgia öldükten sonra, Mammon ortaya çıktı. Malebolgia’ nın kontrol ettiği, cehennemin 8.küresinin tacını Spawn’ a sundu. Spawn bunu reddederek dünyaya döndü. Malebolgia, cehennemin bir küresindeki tahtın sahibi de olsa, Mammon’ dan çok daha güçsüz olduğu ortaya çıktı.

DÖNÜŞÜ

Spawn 199.sayıda Clown, Tweak’ e saldırarak onun kollarını kopardı. Freak kahkahayla güldü ve ne Clown’ dan ne de diğer Spawnlar’ dan korkmadığını söyledi,“Hepiniz zaten benimsiniz!” dedi. Freak dönüşmeye başladığında, Clown çoktan tırsıp kaçmıştı. Kollarını yerine geri takan Freak, Clown’ ı cehenneme ışınladı. Clown, cehennemde güçleriyle beraber, bilincini de geri kazandı. Freak’ in gözlerinde gördüğü şeyden korkmuştu ve tir tir titriyordu. Onu tanıdığını biliyordu. Tweak, cehenneme girerek Malebolgia olduğunu açıkladı. Al Simmons onu öldürdükten sonra, cehennem lordları tarafından tüm güçleri alınmış ve dönüş yoluna barikat konularak, hapsedilmişti. Malebolgia, güçlerini ve bedenini geri kazanacağına ant içmiş ve kendisine, dönüşünü engelleyen herkesten intikam alacağına dair söz vermişti. Buna kendisi düştükten sonra, cehennemdeki en büyük rakibi Mammon ile ittifak kuran Violator da dahildi. Şimdilik yaşamasına izin verdi ve dönüşünü herkese yayması için onu görevlendirerek, dünyaya geri döndü.

0
0
0
Yorum Yaz